Блог практичного психолога Куйбишевської СЗОШ І-ІІІ ст."Інтелект" Курочки Вікторії
пʼятницю, 4 листопада 2016 р.
Тема.Початкові уявлення про фантазію.
Усний опис однокласника.
Мета. Дати дітям початкове уявлення про фантазію, вчити усно складати
опис предметів; розвивати зв’язне мовлення, творче мислення та уяву, пам’ять; розвивати творчі здібності,
фантазію та уяву; удосконалювати вміння знаходити нові вирішення завдань;
формувати комунікативність, творчість,
виховувати взаємодопомогу, дружелюбність.
Обладнання. Малюнок Феї Фантазії
Хід заняття
І. Організаційна частина.
На дошці малюнок Феї Фантазії.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
– А чи знаєте ви, що до кожного з
нас часом навідується ця чарівна Фея Фантазія?
– Що таке, на вашу думку,
фантазія? (відповіді дітей)
- Уявіть собі, що в вас виросли
крила, куди б ви полетіли? (Відповіді учнів)
Розповідь вчителя.
– Уява і фантазія – одна з найважливіших сторін нашого життя. Страшно
уявити, що було б, якби людина не володіла фантазією. Світ втратив би майже
всіх наукових відкриттів, безліч творів мистецтва, діти не почули б казок і не
змогли б грати в багато ігор. А чи можна засвоїти шкільну програму без уяви?
Адже будь-яке навчання пов’язано з необхідністю щось уявити, оперувати
абстрактними образами і поняттями. Все це неможливо зробити без уяви чи
фантазії.
– Фантазія вміє перетворювати буденні речі на казкові: лиш торкнеться
старого пенька своєю чарівною паличкою – і він стає кошлатим лісовиком; погляне
на хмаринку в небі – і замість неї вже летить хвостатий дракон. А ще ця фея
допомагає людям створювати прекрасні вірші, музику та картини. Фантазія дуже
любить дітей. Сьогодні вона завітала до нашого класу і принесла з собою цікаві
завдання.
ІІІ. Робота над темою.
- Фантазувати зовсім не
соромно, це престижно і корисно особливо вам, дітям. Коли ви були маленькі, ви
вчилися фантазувати, коли копіювали поведінку своєї мами або тата. Розповідали
казки, так як читала вам їх бабуся. На уроках читання ми з вами перетворюємося
на казкових героїв і виконуємо їх ролі – це також фантазія. Кожен із вас уявляв
себе чи то принцесою, чи зайчиком, чи хмаринкою і т.д.
Вправа 1. «Збільшення – зменшення».
– В казках, оповіданнях є фантастичного росту герої – Дюймовочка,
Хлопчик-мізинчик, Гулівер, ліліпути, гноми. Можна збільшувати або зменшувати
практично все: геометричні розміри, багатство, швидкість, відстань.
– Фантазія дала покористуватися вам чарівною паличкою, вона може
збільшувати або зменшувати все, що захочеш. Що б ви хотіли збільшити, а що
зменшити?
(Приклади відповідей учнів):
- Хотів би зменшити уроки, а збільшити мій вільний час.
– Хотіла б зменшити домашні завдання.
– Хочу збільшити цукерку до розміру холодильника, щоб можна було
відрізати шматки ножем.
– Хочу збільшити краплі дощу до розмірів кавуна.
Вправа 2 «Намальоване – оживи!"
– Уявіть. Ви отримали від Феї Фантазії чудовий дар, все що ви намалюєте –
оживає! Намалюйте в зошитах те, що б ви хотіли щоб ожило. (Наприклад: великих
людей, вимираючих тварин, нових тварин і рослин і т.д.)
– За допомогою фантазії можна перетворювати людину в іншу людину, або ж в
тварини (птахів, звірів, комах, риб), в рослини, в неживі предмети. Це б стало
основою для багатьох нових вигаданих казок.
Вправа 3 «Перевтілення». (завд.2)
– У ваших зошитах є різні малюнки істот і неістот. Пофантазуйте,
перевтільтеся і подивіться на світ їхніми очима. Як би ви себе поводили?
– Пригадайте казка, в яких одні герої перевтілюються в інших?
Вправа 4 «Машина часу». Усний опис однокласника. (завд.3)
– У вашому класі з’явилася машина часу! Ви можете подорожувати в близьке
і далеке минуле будь-якої країни і бути там будь-який час. Але міняти там
нічого не можна, можна тільки дивитися. Ось ви потрапили до свого міста і
вирішили піти у гості до свого однокласника з яким ви дружите зараз. Знайшли
його будинок, квартиру, подзвонили у дзвінок. Двері відчинилися і ви побачили
свого товариша на 10 років старшого. Опишіть, яким він став, яким ви його
уявляєте. У своєму описі ви можете використати слова-опори в зошитах. (Діти
фантазують та розповідають)
– Намалюйте за описом свого однокласника через 10 років.
Вправа 5 «Дзеркало часу».
– Що б ви хотіли подивитися у минулому на машині часу? (Якими були мама і бабуся, коли їм було
стільки ж років, скільки мені зараз? – Як жили динозаври?)
Висновок. Ви сьогодні гарно попрацювали. Познайомилися з феєю Фантазія і
ще не раз будете зустрічатися з нею.
ІV. Підсумок заняття.
– Чи сподобалося вам фантазувати?
четвер, 3 листопада 2016 р.
Психологія
- точна та складна наука, в ній таємниць не менше ніж в алхімії і
стати справжнім майстром в ній може лише людина, яка щиро вірить у те,
що світ і люди, що живуть у ньому, можна зробити кращими! Я вітаю вас, шановні колеги на моєму блозі і бажаю вам вірити в краще і вирішувати
всі питання з натхненням!
Підписатися на:
Дописи (Atom)